Každodenní skincare rutina s Respibeauty a obličejová jóga

Každodenní skincare rutina s Respibeauty a obličejová jóga

Každodenní skincare rutina s Respibeauty mob Každodenní skincare rutina s Respibeauty pc

Kolem čtyřicátého roku života se pleť mění ve zralou, náročnou a péče o ni vyžaduje daleko větší pozornost. Vlivem snížené schopnosti regenerace pleť ztrácí pružnost a začínají se v ní tvořit hlubší vrásky. Proto potřebuje více výživových látek a ochranu před vnějšími vlivy. Podívejte se, jak toho dosáhnout pomocí každodenní péče o pleť a obličejové jógy.

Proč je každodenní péče o pleť důležitá

Pokud chcete, aby vaše pleť byla zdravá zevnitř i navenek, je důležité jí věnovat patřičnou péči. Tu zahrnuje každodenní skincare rutina, jinými slovy denní kosmetické rituály, prováděná nejlépe ráno a večer. Dodržování těchto rituálů vám zajistí potřebné vyčištění pleti, hydrataci a ošetření.

Při výběru produktů vždy myslete na to, zda jsou vhodné pro váš typ pleti, tedy pro jakou věkovou kategorii je produkt určen, zda je vhodný pro běžnou, smíšenou nebo problematickou pleti apod.


Co by měla každodenní skincare rutina zahrnovat


Správná ranní i večerní rutina by měla zahrnovat čištění pleti, tonizaci, hydrataci a ochranu před sluncem. Měli byste začínat čištěním obličeje, abyste odstranili nečistoty, make-up nebo jeho zbytky a přebytečnou mastnotu.

Poté doporučujeme použít toner, aby byla pokožka vyčištěná a hydratovaná. Dalším krokem by měla být aplikace séra, které dodá vaší pokožce potřebné živiny. Doporučujeme suché sérum v podobě masky Respibeauty, které vaší pleti dodá 100 % aktivních látek a zajistí jí i ochranu před sluncem. Následně naneste hydratační krém pro dostatečnou vlhkost pokožky. Dodržování této skincare rutiny vám pomůže udržovat vaši pokožku zdravou a krásnou.  

Co je to obličejová jóga


Obličejová jóga je cvičení zaměřené na posílení a relaxaci obličejových svalů. Stejně jako klasická jóga může být velmi užitečná pro uvolnění napětí a zlepšení pružnosti svalů. Cvičení obličejové jógy může také pomoci snížit viditelnost jemných linek, vrásek a zlepšit krevní oběh v obličeji. Což může vést ke zdravějšímu a mladistvějšímu vzhledu pokožky.

Můžete ji provádět různými způsoby. Patří mezi ně různé cviky s ústy, rty a tvářemi, a to jak za pomoci zkušeného cvičitele, tak třeba s pomocí youtubových návodů. Mnoho cvičení obličejové jógy můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, což z ní dělá snadno dostupný a příjemný způsob, jak se postarat o svůj obličej. Navíc stačí zhruba 10 minut denně.

Skincare with Respibeauty

Jak můžete obličejovou jógu využít při každodenní péči o obličej

Obličejová jóga může být skvělým doplňkem každodenních rituálů. . Její cvičení může, jak již bylo zmíněno, pomoci uvolnit napětí v obličejových svalech a zlepšit krevní oběh. Tím přispěje ke zdravému a mladistvému vzhledu pokožky.

Na závěr pro vás máme 4 tipy, jak obličejovou jógu integrovat do každodenní péče o pleť:

  1. Zařaďte cviky obličejové jógy do procesu čištění pokožky při aplikaci čisticího gelu nebo krému. Můžete provádět i kruhové masážní pohyby prsty po celém obličeji.
  2. Zařaďte cviky do svého hydratačního rituálu. A to tak, že použijete hydratační kosmetiku a současně budete hýbat rty nebo zvedat tváře
  3. Cvičte obličejovou jógu během relaxačního rituálu před spaním. Opět stačí 5-10 minut. Uvolníte tak napětí a zvýšíte si šanci na kvalitní a ničím nerušený spánek.
  4. Pro zvýšení efektivity můžete kombinovat obličejovou jógu s masáží obličeje nebo aplikací pleťové masky. Tento krok vám pomůže zlepšit cirkulaci krve a zvýšit účinky vaší skincare rutiny.
Zpět na blog