Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě

 Péče o pleť v zimě RESPIBEAUTY pc

Oproti jiným ročním obdobím je naše pleť v zimě velmi citlivá a kvůli proměnlivému počasí i zranitelná. Proto je důležité jí v zimních dnech věnovat více péče nejen zvenku, ale i zevnitř. Poradíme vám, co přesně vaše pokožka během zimy potřebuje a jak se o ni správně starat.

Proč je pleť v zimě zranitelnější

V zimě i několikrát denně přecházíme z chladného prostředí do teplého. Tím naši pleť mateme, zatěžujeme a v důsledku toho se z ní začne odpařovat velké množství vody, která je pro ni přirozená. Pokožka tak ztrácí schopnost udržet si vlhkost a dochází k její dehydrataci. Navíc při používání nevhodných přípravků během zimy pleť ztrácí svou tukovou ochranu a dochází tak k popraskávání, šupinatění, zarudnutí a suchosti. To ženám pak brání i při nanášení make-upu, kdy se šupinatění a suchá pleť projeví ještě více.

Na už tak dost zatíženou pokožku následně útočí agresivní bakterie a různé nečistoty z ovzduší. Kromě toho se v zimě více vytváří akné. Proto je potřeba pleť obléknout do ochranného štítu a všem výše zmíněným nežádoucím jevům se co nejlépe vyvarovat.


Jak pleti dodat ochranný štít

Jak už bylo zmíněno výše, pleti je v zimě potřeba věnovat speciální péči. A to nejen povrchově, ale i hloubkově pomocí různých vitamínů, správné životosprávy a pravidelného pitného režimu. O tom ale jindy. Tentokrát vám přinášíme rady a tipy, jak se o pleť starat povrchově.

Hydratujte

Když opomineme pravidelný pitný režim, který je pro zdravou pokožku velmi důležitý, je potřeba jí dodat i povrchovou hydrataci. Používejte proto takové prostředky, které uzamknou vlhkost v pokožce a nedovolí jí rychle se odpařovat.


Myslete na pravidelné čištění

Pravidelné čištění pleti nepodceňujte ani v zimě a věnujte se mu nejlépe dvakrát denně – ráno a večer. Důležitější je ale čištění pleti večer, kdy je potřeba odstranit make-up a další nečistoty z celého dne. Správným vyčištěním pomůžete své pleti připravit se na noční regeneraci.


Chraňte se před sluncem

My víme, že zima není zrovna ročním obdobím, u kterého si řeknete, že byste se měli chránit před sluncem. Ale i v zimě slunce svítí a pleti může způsobit stárnutí s projevy vrásek. Používejte proto i v zimě takové prostředky, které vás ochrání před UV zářením.

Matej tajemstvi nanovlakna

Chraňte pleť před nečistotami

Různé bakterie a nečistoty, jakými jsou například prach nebo smog, se na naši pleť lepí neustále. Je jedno, jestli jdete po ulici, trávíte čas v kanceláři nebo odpočíváte doma na gauči. V každém případě je třeba pleti dodat dlouhotrvající ochranný štít.


Dopřejte pleti regeneraci

Základem zdravé pleti je dobrá kondice vašich kožních buněk. Stres spojený se zhoršenou kvalitou ovzduší, teplotním šokem a UV zářením negativně dopadá na buňky v kůži a vede k urychlení jejího stárnutí. Proto je důležité v zimních měsících dbát na péči, která zvýší přirozenou bariérovou funkci kůže, eliminuje efekt škodlivin a podpoří přirozenou kondici buněk v jejích hlubokých vrstvách. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby vaše pleť mohla dostat vše potřebné zaráz. Proto suché sérum v podobě masky Respibeauty dodá pleti potřebnou hydrataci, 100 % aktivních látek, ochrání vás před UV zářením, dodá pleti 24hodinový ochranný štít, vyživí ji na 9-12 hodin a jako bonus zredukuje vaše vrásky až o 20 % při 7denním používání. Tak neváhejte a dopřejte své pleti komplexní péči. Až se léto zeptá, co jste dělali v zimě, bude mu vaše zdravá pleť tou nejlepší odpovědí.

Zpět na blog